Opanować bas w niewielkiej kubaturze - Case Study
Kino domowe na poddaszu
Tak w telegraficznym skrócie możnaby opisać ilość niekorzystnych zjawisk akustycznych, które zachodzą w stosunkowo niewielkich kubaturowo pomieszczeniach. Masywne ściany, nieregularnie rozmieszczone okna, drzwi – to tylko część wyzwań, z którymi spotkał się nasz zespół, podejmując się zaprojektowania tej sali kinowej. Poznaj proces analizy i projektowania tego pomieszczenia krok po kroku!

Wstępne pomiary akustyczne
W przypadku tego projektu, mieliśmy możliwość przeprowadzenia analizy akustycznej pomieszczenia, zanim jakiekolwiek prace zostały w nim zaplanowane. Tynk na ścianach, wylewka na podłodze – to wbrew pozorom najlepszy moment na przeprowadzenie pierwszej analizy akustycznej. Zgodnie z przewidywaniami – pomiary akustyczne wykazały istotne wady w zakresie najniższych częstotliwości pomieszczenia oraz zbyt długie wybrzmiewanie wszystkich istotnych częstotliwości w paśmie słyszenia człowieka. Cel projektu – opanować bas, wyrównać wybrzmiewanie częstotliwości oraz zapewnić ponadczasowy design!
Przekroczenie norm pogłosu wg normy (ISO 3382-1:2009 )
No Data Found
Rozkład ciśnienia 43Hz

- 1.8
- 1.5
- 1
- 0.5
- 0
- -0.5
- -1
- -2
Przekroczenie norm pogłosu wg normy (ISO 3382-1:2009 )




Projekt adaptacji akustycznej
Na etapie projektu akustycznego i wnętrza, wdrażamy założenia powstałe po analizie pomieszczenia. To również moment, w którym techniczne założenia inżynierskie ubieramy w estetyczne i atrakcyjne wizualnie rozwiązania:
Konstrukcja

Oświetlenie

Dźwięk

Obraz





Rezultat Końcowy
Spełnienie założeń najbardziej surowych standardów akustycznych do projektowania sal kinowych i odsłuchowych.
Niepowtarzalny design, przepełnion, szytymi na miarę rozwiązania akustycznymi, które spełniając wymogi akustyczne jednocześnie wpasowały się w wizualne oczekiwania inwestora.
Efekt akustyczny
No Data Found